Walentynki w naszej szkole

14 lutego będziemy obchodzić w naszej szkole święto zakochanych czyli Walentynki, dzień w którym można okazać swoją sympatię innej osobie, przekazać miłe słowo lub życzenia.  Celem tego dnia jest zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana w szkole będzie działała walentynkowa poczta – roznoszone będą walentynkowe karteczki, liściki oczywiście z serduszkami! W tym roku dzieki drukarce 3D, na uczniów aktywnie biorący udział w przygotowaniach czekają wydrukowane serduszka walentynkowe.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie Zespołu Szkół nr 12 również w tym dniu wykonywali zadania, które uświadomić mają i o konieczności dbania o bezpieczeństwo w świecie cyfrowym.

We care – eTwinning

Uczniowie licealni w ramach realizowanego projektu eTwinning – We care postanowili zadbać o swój dobrostan w sytuacjach kryzysowych i wydrukowali gwizdek alarmowy. Wykorzystano w tym celu drukarka 3D – Laboratoria Przyszłości oraz nowy nabytek tj. najnowszej generacji tablica multimedialna.

eTwinning We Care – Nam zależy

Spotkanie grona nauczycielskiego na platformie online, aby omówić kolejne dziłania w ramach realizowanego projektu. Uczniowie biorący udział w projekcie nagrali wideo, na którym oprowadzają widzów i przedstawiają im naszą szkołę.

We Care – Dobrostan i Demokracja

Odbyło się spotkanie nauczycieli ze szkół uczestniczących w projekcie międzynarodowym eTwinning – We Care. Na spotkaniu omówione zostały działania dotychczasowe oraz harmonogram na najbliższe tygodnie.  Nasi uczniowie zaprojektowali logo projektu. Jednym z pierwszych zadań było zaprezentowanie swojej szkoły i swoich zainteresowań. Poniżej link do zadania.

WE CARE: Well-being, strengthening and supporting society for sustainable education.

WSPIERAMY: Dobrostan oraz wzmocnienie społeczeństwa na rzecz zrównoważonej edukacji.

W tym roku szkolnym uczniowie ósmych klas oraz klas licealnych podejmą wyzwanie realizacji projektu międzynarodowego w gronie uczniów ze szkół w Portugalii, Włoszech, Rumunii i Turcji.